Přeskočit na obsah
Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

29.7.23 – BLUES off VELICHOFF – Bluesový festival ve Velichově

29 července, 2023; 18:00 - 23:00

Bluesový festival ve Velichově ??? a proč ne. Celou dobu vám nabízíme spoustu bluesový muziky, Blues Boy Kings, Micke Bjorklof & Blue Strips, Edgar Blues Trio, Rick Massiny…… tak proč né rovnou několik kapel pohromadě. Jako hvězdu jsme vybrali Petra Börnerová Band.

Petra Börnerová trio / Petra Börnerová band je projekt české zpěvačky Petry Börnerové, slovenského hudebníka Tomáše Bobrovniczkého a jejich syna Tomáše, který hraje na bicí nástroje.

Jejich repertoár je postavený na převzatých i vlastních folk-bluesových písničkách. Skupinu je možné vidět v klubech, kavárnách ale i na festivalech. Na rozdíl od ortodoxně bluesové minulosti se dnes nechávají inspirovat též folkovými, jazzovými a rockovými podněty. Výsledkem je kultivované z jazz – blues vycházející písničkářství na špičkové instrumentální úrovni. Se skupinou pravidelně vystupoval i maďarský zpěvák a hráč na foukací harmoniku Csaba Besenyei a slovenský baskytarista Peter Oberländer. V roce 2018 začal se skupinou vystupovat legendární slovenský baskytarista Fedor Frešo. Odehráli spolu několik významných vystoupení a natočili CD pod názvem LIVE 2018, které po Fedorově smrti věnovali jeho památce.

V roce 2021 post baskytaristy  obsadil známý severočeský hudebník a showman Jakub Fojtík.

Kapela příležitostně spolupracuje s muzikanty jako jsou Walter Bartoš, Walter Bartoš ml., Bornemissza Adam, Peter Oberländer a další.

Petra Börnerová trio / Petra Börnerová band má za sebou stovky vystoupení nejen v ČR, ale i v zahraničí (HU, SK, PL, DE, AT, CH, CRO a SRB).

Podrobnosti

Datum:
29 července, 2023
Čas:
18:00 - 23:00